Decoupage, rękodzieło artystyczne... To moje pasje... moje hobby... galeria decoupage, maski, manekiny, lampy, ceramika, pudła, pojemniki... deseczki, wazony, lampiony...
Blog > Komentarze do wpisu

Chełmoński w roli głównej...

Witam Was,

troszkę się zapomniałam w świecie nas otaczającym, ale jestem, odwiedzam i podglądam Was moje Dobre Duszyczki. Pomimo braku wpisów na blogu pracowałam w pocie czoła i nie obijałam się, a oto kilka zdjątek z zajęć, które min. prowadzę dla moich Mróweczek w  tutejszym Domu Kultury.

Na zajęcia chodzą dzieciaczki w wieku mieszanym od 8 do 14 lat, więc wesoło jest bardzo i różnie.

Ostatnio naszym wyzwaniem było 100-lecie twórczości artysty malarza Józefa Chełmońskiego, który jest patronem naszych okolic zamieszkania.

Mieliśmy stworzyć coś w metodzie decoupage i chyba nam się udało, obrazy poszły na wystawę.

Malował sceny rodzajowe, ukazując z dużym autentyzmem życie wsi polskiej i ukraińskiej oraz sceny myśliwskie. W realistycznych, nastrojowych pejzażach z wielką wrażliwością odtwarzał koloryt przyrody. Rzadziej malował portrety. Był doskonałym malarzem koni, sławę przyniosły mu rozpędzone Czwórki i Trójki. - zaczerpnięte z wikipedii

A poniżej nasze trudy z pracami owego artysty.

Powstały dwa obrazy, gdyż mam dwie grupy warsztatowe i jest nas 24 sztuki, więc rąk wiele i pomysłów sporo.

Oba obrazy powstały w formie puzelków, które połączyliśmy w całość, a przerwy między puzelkami zostały przetarte pastą dla większego efektu końcowego. Całość prac zamkneliśmy w ramach rónież własnoręcznie wykonanych. Obrazy, gdyż to fotokopie, musieliśmy dobrze podrasować, aby uzyskać efekt jaki nas satysfakcjonował.

Pozdrawiam

Margo

wtorek, 15 kwietnia 2014, margoo74
Pozdrawiam Margo

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2014/11/09 11:07:34
Niesamowity obraz, bardzo mi się podoba. Choć na początku dostrzegłem w kącie spojler samochodowy i zastanowiłem się co to za abstrakcja. Dopiero potem zrozumiałem na co patrzę :)

http://www.facebook.com/pracownia.margo


Katalog-blogow.pl


napisz do mnie
moja strona

Na Moim Allegro

W Mojej Pracowni

Licznik Odwiedzin, Licznik Wizyt

zegar

W większości prace prezentowane na moim blogu są dostępne w sklepiku.

Jeżeli któraś z prac „przypadła CI do gustu” i chciałbyś ją mieć, proszę o kontakt ze mną.

Wszystkie umieszczone na blogu opisy, teksty, zdjęcia i prace są mojego autorstwa i przeze mnie wykonane. Jeśli autorem jest ktoś inny to zamieszczam o tym informację. Proszę i nie zezwalam na kopiowanie i wykorzystywanie moich zdjęć, tekstów i prac bez mojej zgody.